תפריט שן יפה      

רפואת שיניים - האתר של ד"ר וינוגרד

 מרפאת שיניים של ד"ר דיויד וינוגרד

 

Skype Me™!

03-547-1132 'טל

Follow DrDavidVinegrad on Twitter

ד"ר דיויד וינוגרד

           

טיפולים ואבחנות

 

חיפוש באתר

Search ShenYafa

 עמוד ראשי השתלות שיניים ביום אחד אסתטיקה נכי צה"ל המדריך ילדים ד"ר דיויד וינוגרד המרפאה הצוות כתרים עזרה ראשונה גלריה  

 יישור שיניים דפי מידע איך עושים הלבנה קביעת תור יעוץ  ?איפה אנחנו    

 מעודכן 09/2017

ניטרול החומצות

שן בינה

פלואור

גומי לעיסה

כאב שרירים

מגן ספורט

טיפול שורש

עששת

English

    3-5498097

טיפול מונע   

פלואור 

הטיפול המניעתי החשוב ביותר בעששת כיום הם משחות השיניים עם פלואורידים והטמעת המינרל פלואוריד (Flouride) במי השתיה במקומות שונים בארץ ובעולם. יש אזורים בעיקר בדרום הארץ בהם המינרל נמצא באופן טבעי במי השתיה של האזור,ואילו במקומות אחרים המחלקה לבריאות השן ממשרד הבריאות מבקרת את ההטמעה של המינרל למי השתייה ממרכזי שאיבת המים.

מינונים קטנים ביותר של פלואורידים ברוק או במי השתיה הוכחו כמעודדי יצירה מחודשת של זגוגית במוקדי עששת התחלתית. לא זו בלבד,אלא שאיכות הזגוגית החדשה הנוצרת באיזורים אילו טובה יותר ואף עמידה יותר, לפעילות החומצות המיוצרות על ידי הרובד, מהזגוגית של השן הטבעית שהיתה במקום.

קיימת גם תאוריה שהפלואורידים יכולים לעכב גדילה ואף להשמיד זנים שונים של חיידקים.

לפיכך, הימצאותו של הפלואוריד יכולה להוריד את קצב הייצור של החומציות הנובעת מהרובד החיידקי ובכך למנוע היווצרות עששת השיניים.

השימוש במשחות שיניים המכילות פלואורידים הוכח כיעיל למניעת היווצרות העששת במספר מחקרים. רוב משחות השיניים הקיימות בארץ ובעולם מכילות בערך 1.1ppm  של פלואורידים (1.1 חלקי מיליון יחדיות של המינרל .

ציחצוח אחד עם מברשת שיניים ומשחה בכמות סבירה מביאה לפני שטח השיניים כמות גדולה של פלואורידים. שטיפה במים אחרי הציחצוח מורידה את הכמות של המינרל מהמשחה, במהירות ל 1ppm (שזו הכמות הרצויה) תוך 15 דקות. אלא,שחלק מהחומר נספג בריריות הפה והלשון ומשתחרר באיטיות מהן שעות אחר כך.

מכאן,חשיבות ציחצוח השיניים בערב ,ממש לפני השינה, כיון שחומרי משחת השיניים המשתחררים מריריות הפה ,מגינים על הזגוגית בזמן שפעילות השטיפה של הרוק בפה  בלילה מצטמצמת .

שטיפות הפה מעלות את ריכוז הפלואורידים ברוק למשך מספר שעות לאחר השטיפה.למרות שחדירתו של הפלואוריד לפלאק נמוכה רק על ידי שטיפה,עצם קיומו ברמה בינונית מאפשרת לתהליכי התחדשות הזגוגית להתרחש (Remineralization)  ובכך למנוע עששת.

יתרה מכך,שטיפות סודיום פלואוריד מצליחות להעלות את ריכוז הפלואורידים ברוק יותר מאשר משחות שיניים. אולם,שילוב של משחת שיניים ושטיפות ,לא נותנות כיסוי משמעותי יותר גבוה כנגד התפתחות עששת.

ההגנה מפני עששת מושגת בעיקר אצל מבוגרים מעל גיל 56 וילדים צעירים במקומות בהם המים אינם מופלרים למשל באיזור סביבת תל אביב חולון ובת ים שמקורות המים בערים אילו אינם באים ממקום אחד בודד .

אולם,לא הוכח כי יש יתרון לשטיפות הפה עם פלואורידים על פני משחות שיניים רגילות

        

 

 

 טיפולים ואבחנות

פלואור
אינדקס טיפולים

 

טיפול חירום

 

טיפול מיידי

 

 דפי מידע
הורדותFAQ

 

עזרה
ראשונה
באזור
השרון
ובאזור ת"א

 

 

עזרה
ראשונה
באזור
ערד
והדרום

 

מגן שיניים
לכל סוג
ספורט

 

שיני בינה

טיפולים ואבחנות

 

   יש לכם שאלה? הערה? כתו לנו